“קריאת דרך האימון שלנו בשם “ויג’נאנה יוגה” אינה אלא מתן הכרה
לדבר-מה שמצוי בה מאז ומעולם, דבר-מה הטמון בלב לבה
של הדרך שלנו: לחוש להבין ולהתאמן  – מבפנים”

(אורית סן-גופטה)

ויג'נאנה יוגה - להתאמן מבפנים

ויג’נאנה יוגה מעמידה בבסיס האימון את השאיפה לבהירות פנימית הנובעת מהתנסות אישית, ושמה דגש מיוחד על תרגול שמטפח את ההקשבה הפנימית. זהו אימון של התודעה ושל הגוף, החותר לפשטות תוך חיפוש אחרי דיוק ביציבה ובנשימה מתוך מבט צלול ורחב.

האימון שלנו מבוסס על ארבעה מרכיבים: ישיבה שקטה, פראנימה (תרגילי נשימה), תנוחות היוגה (Asana) ולימוד המסורת הכתובה של היוגה. כל אלה מבוצעים תוך התמקדות בשבעת העקרונות של האימון: הרפיה, תודעה שקטה, כוונה, השתרשות, חיבור, נשימה, התרחבות.

ההתמקדות בשבעת העקרונות מאפשרת להיות קשובים פנימה, ומבפנים לראות, להבין ולפעול בעולם במיומנות. היבט ייחודי נוסף של הויג’נאנה יוגה הוא התמקדות בעשרת הואיוס במהלך התרגול.

ויג’נאנה יוגה נוסדה בשנת 2003 על ידי אורית סן-גופטה, תלמידתה של דונה הולמן,‏ בשיתוף עם מורי יוגה ותיקים, והיא ממשיכה את המסורת היוגית של שרי קרישנהמצ’ריה ותלמידיו ב.ק.ס. איינגר וק פטאבי ג’ויס.

במובנים רבים, ויג׳נאנה יוגה אינה חדשה, אלא המשך המסורת הארוכה של היוגה. המושג היוגי ויג׳נאנה, להבין מבפנים, מבטא את רוח האימון שלנו ואת העקרונות המנחים אותו.

שנקרה, אבי תורת האדוויטה ודנטה מסביר כי ויג’נאנה היא הבנה או ידיעה הנובעת לא מידע חיצוני שנלמד מפי מורה או מסורת בלבד. זוהי בהירות פנימית המתגלה לנו דרך ניסיון אישי. רמקרישנה ממשיך את פרשנותו באומרו- הידע והוודאות כי האש קיימת בעץ זוהי ג’נאנה- ידיעה. אך לבשל אורז על האש הזו, לאכול את האורז ולהיות מוזן ממנו זוהי ויג’נאנה – לדעת ולהבין מבפנים.

עוד על האימון שלנו
שבעת העקרונות

Contact Us

We'll get back to you as soon as possible.

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account